SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya ve Sosyal Medya paylaşımları, olumlu ve olumsuz yönleriyle Sosyal Medyanın hayatımızdaki yeri üzerine yazılmış tüm makalelere bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA PSİKOLOJİSİ VE Dijital Kimliklerimiz

sosyal-783

Sosyal medya ya da internette gezinirken klasik güvenlik önlemlerini almadan yapacağınız her hareket gelecekte sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilir. Çünkü artık hepimizin Dijital kimlikleri ve dijital izi var. Tıpkı parmak izi gibi.

DETAY......

TEKNOLOJİ İLE ERKEN YAŞTA TANIŞMAK

teknoloji-785

Günümüzde sahip olunan imkanların artması, kalitesi ve anne babaların bilinçlenmesiyle doğru orantılı olarak çocukların daha zeki oldukları, teknolojiyle daha hakim oldukları bir gerçek.

DETAY......

SOSYAL MEDYA VE SOSYAL AĞLAR

sosyal-786

Pek çok insan için bağımlılık halini alan sosyal medya ve sosyal ağlar, psikolojinin de ilgi alanına girdi. “Sosyal ağ” tarzındaki ortamlarda neleri paylaştığımız; kişilerin sosyal ağlarda kişisel bilgi ve fotoğraflarını paylaşmalarının psikolojik temelleri

DETAY......

TEKNOLOJİYİ OYUNCAK YAPAN ÇOCUKLAR

teknolojiyi-773

Son yıllarda teknolojinin geldiği nokta müthiş. Hızına yetişmek bizim için neredeyse imkansız. Ancak söz konusu çocuklar olunca onlar için imkansız diye bir şey yok. O kadar çabuk uyum gösteriyorlar ve o kadar çabuk öğreniyorlar ki, onların bu öğrenme kapasiteleri bizim sınırlarımızı zorluyor. 

DETAY......

BİLGİSAYARLAR KALBİ DURDURUR MU?

bilgisayarlar-775

Her nimetin bir külfeti vardır derler. Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri hayatlarımız kolaylaştı belki ama, olumsuz bazı etkileri de ortaya çıkmaya başladı. Gün geçmiyor ki, teknolojik bir aletin insan sağlığı için yeni zararları gündemi meşgul etmesin. 

DETAY......

SANAL İLİŞKİLER- GERÇEK EVLİLİKLER

sanal-776

Son yıllarda hayatımıza giren sosyal paylaşım ağlarıyla beraber,bazı farklılıkları da yaşamaya başladık. İnternet sayesinde dünyanın öbür ucundaki insanları, kültürleri tanımaya yeni yeni alışmışken,şimdi, normal şartlarda belki asla tanışamayacağımız insanları da tanıma fırsatı elde ettik.

DETAY......

BİLGİSAYAR OYUNLARI ÖLÜME YOL AÇAR MI?

bilgisayar-777

En son 14 yaşında bir çocuk odasında bilgisayar oyunu oynarken kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti. 

Bu olayla beraber yine bilgisayar oyunları zararlı mıdır sorununa yanıt aranmaya başladı. 

DETAY......

ÇOCUK PROGRAMLARI VE REKLAMLAR

cocuk-778

Çocuk programlarının niteliği, çocuklara ne verdiği yıllardır konuşulan bir durum. Hangi yaşta, hangi programların çocuklarımıza en uygun program olacağını tartışıyoruz. Programların eğitici yönünün ne olması gerektiğini konuşuyoruz. 

DETAY......

OKUL, TELEVİZYON VE BİLGİSAYAR OYUNLARI

okul-779

Ebeveynler, giderek dev bir canavara dönüşen bilgisayar oyunları nedeniyle ne yapacaklarını bilemiyorlar. Çocuklar saatlerce ekran başında kalıyorlar, sosyal hayattan koparak çevrelerindeki her şeyden ve herkesten uzaklaşıyorlar. Anne babalar çocuklarına nasıl ulaşacaklarını bilemiyorlar.

DETAY......

SOSYAL MEDYA HALÜSİNASYONLARI YA DA HADSİZLİKLERİ

sosyal-787

Son 5- 10 yıldır hayatımızda ciddi bir yer edinen Sosyal Medya artık kendi kurallarıyla farklı bir dünyanın kapılarını açtı hepimize. Neredeyse hepimizin en az bir sosyal paylaşım sitesinde yine en az bir hesabı var. 

DETAY......

MAKALELER
MAKALELER

Çocuk&Ergen, Yetişkin, Aile, Eğitim, Anne&Baba ... konulu makaleler.

VİDEOLAR
VİDEOLAR

Video arşivi, TV programları...

FOTOĞRAF GALERİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ

Sunum, seminer, söyleşi, eğitim çalışmalarımıza ait fotoğraflar.

BİZDEN HABERLER
BİZDEN HABERLER

Ne zaman neredeyiz? Bizi bu köşeden takip edebilirsiniz?

BASINDA BİZ
BASINDA BİZ

Bizimle ilgili basında yer alan haber, makale ve görseller...

 
 
 
 

Copyright © 2019 SERAP DUYGULU. Tüm hakları saklıdır. AVİNGA | XML