GÜNCEL YAZILAR

ÇOCUK MODASI MI, TAKINTI MI?

cocuk-modasi-mi-takinti-mi-812

Son yıllarda özellikle çocuk modası adı altında ortaya çıkan durum çocuk giyiminin
ötesinde bir abartı yarışına girdi. Özellikle sadece bebeklere değil, yaşı küçük
çocuklara yönelik yetişkinleri andıran giyim ve makyaj malzemelerinin üretildiğini
görmek endişe verici boyuta ulaştı.

DETAY......

STALKER KİMDİR, STALKLAMAK NEDİR?

stalklamak-nedir-811

Öncelikle ‘stalk’ kelimesi günümüzde sosyal medya yardımıyla kişileri gizlice takip etmek anlamına gelen yeni oluşmuş bir kelimedir. Merak duygusu herkeste olabilir ancak doğru yönlendirilmelidir.
Merakla başlayan araştırmalar, kıskançlık, haset ve öfkeye dönüşebilir.

DETAY......

STRESLİ ÇOCUKLAR

cocuklarda-810

Maalesef son araştırmalar stresten çocukların da çok ciddi şekilde etkilendiğini gösteriyor. Aslında biliyoruz ki, dozunda ve kısa süreli orta düzeyde stres her birey için olumlu etkiler yapan, odaklanmamızı sağlayan bir duygu durumu. 

DETAY......

TERÖRÜN DİNİ OLMAZ

terorun-dini-olmaz-808

Son yıllarda ve giderek gerginleşen Ortadoğu coğrafyasında sıklıkla tanık olduğumuz terör ve şiddet olayları artık sadece Ortadoğu ile sınırlı kalmadığını ve kalmayacağını geçtiğimiz günlerdeki Fransa Paris olayları ile gösterdi. Bu maalesef korkutucu olmasına rağmen önümüzdeki günlerde ve yakın gelecekte bu türden şiddet olaylarının yaşanmaya devam edeceğinin de bir işaretiydi aynı zamanda. Ardından ülkemizde ağırlıklı olarak Güneydoğu illerimizi kana bulayan terör olaylarını yaşadık.

DETAY......

GENÇLERDE SOSYAL MEDYA DEPRESYONU

genclerde-sosyal-medya-depresyonu-806

Sosyal Medya kullanımı konusunda anne babaların şikayetçi olduklarını biliyoruz. Çocuklarının sürekli sanal dünyada zaman geçirdikleri konusundaki haklı şikayetlerinde anne babaların artık eskisi kadar olumsuz düşünmediklerini görmek birçok insan için şaşırtıcı olabilir ancak hayatımıza giren sosyal paylaşım alanları ile beraber anne babaların da değiştiğini kabul etmek gerek.

DETAY......

SOSYAL MEDYADA SELFİE ÇILGINLIĞI

sosyal-medyada-selfie-cilginligi-804

Sosyal Medya dediğimiz mecranın gün geçmiyor ki hayatımızda iz bırakan bir haberi olmasın. Bu kez sosyal medyanın haber olmasına sebep olan konu maalesef çok üzücü bir olaydan kaynaklanıyor. Artık sosyal medya uğruna ölmek de yeni bir durum kavramı olarak sosyal medya literatürüne girdi.

DETAY......

AİLE ÇOCUK İLETİŞİMİ ve İletişimde Kopukluklar

aile-797

Aile içinde ortaya çıkan iletişim sorunlarının belki de en önemlisi sağlıklı oluşturulamamış anne baba ve çocuk ilişkisidir. Böyle ailelerde kurallar net değildir hatta duruma ve keyfiyete göre değişir. 

DETAY......

SOSYAL MEDYA DEPRESYONU

sosyal-803

Sosyal medya ilginç bir biçimde psikolojimizde derin izler bırakmaya devam ediyor. Hatta tipik depresyon durumu var.  Özellikle başkalarının yaptığı paylaşımlara bakarak, kendisini yetersiz görenler ya da aksine kendisini herkesten daha üstün görenler olarak farklı ruh halleri arasında git-gel’ler yaşayan bir kitle var.

DETAY......

EŞLER ARASINDA SİYASİ GÖRÜŞ FARKLILIĞI

evliliklerde-800

Evlilikler, iki farklı insanın bir ömrü iyi ve kötü anlarda birlikte olmak ve birbirine destek olmak amacıyla paylaştıkları bir hayat yoludur. Bir yuva kurulurken amaç uzun yıllar boyunca omuz omuza, sırt sırta vererek zorlukları aşmak, sıkıntıların birlikte üstesinden gelmektir. 

DETAY......

SOSYAL MEDYA VE HAYATLARIMIZ

sosyal-medya-ve-hayatlarimiz-794

Kabul edelim ki bilgisayarlar artık hayatımıza girdi ve buradan geri dönüş yok. Tüm işlemler artık internet üzerinden yapılıyor. Herkes bir tık ötenizde. En sevdiğiniz insanlara isimlerinin başına bir @ işareti koyarak ulaşabiliyorsunuz. 

DETAY......

MAKALELER
MAKALELER

Çocuk&Ergen, Yetişkin, Aile, Eğitim, Anne&Baba ... konulu makaleler.

VİDEOLAR
VİDEOLAR

Video arşivi, TV programları...

FOTOĞRAF GALERİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ

Sunum, seminer, söyleşi, eğitim çalışmalarımıza ait fotoğraflar.

BİZDEN HABERLER
BİZDEN HABERLER

Ne zaman neredeyiz? Bizi bu köşeden takip edebilirsiniz?

BASINDA BİZ
BASINDA BİZ

Bizimle ilgili basında yer alan haber, makale ve görseller...

 
 
 
 

Copyright © 2017 SERAP DUYGULU. Tüm hakları saklıdır. TEKSENWEB :: XML