EĞİTİM

Okul Öncesi, Okul Dönemi, Okul Çocuğu ve Psikolojisi ve Eğitim Sorunları ile ilgili makale ve bilgilere bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

OKUL SEÇİMİ

okul-secimi-369
Anne baba olarak hayatımızın belki de en önemli seçimlerinden biriyle karşı karşıya kaldığımız anlar bizi en çok bunaltan dönemlerdir. Gözümüzden sakınarak büyüttüğümüz yavrularımızı emanet edeceğimiz okulu seçmek başlı başına bir sorun.

DETAY......

OKUL, TELEVİZYON VE BİLGİSAYAR OYUNLARI

okul-televizyon-ve-bilgisayar-oyunlari-393
Ebeveynler, giderek dev bir canavara dönüşen bilgisayar oyunları nedeniyle ne yapacaklarını bilemiyorlar. Çocuklar saatlerce ekran başında kalıyorlar, sosyal hayattan koparak çevrelerindeki her şeyden ve herkesten uzaklaşıyorlar. Anne babalar çocuklarına nasıl ulaşacaklarını bilemiyorlar.

DETAY......

OKULLAR AÇILIYOR, HOŞ GELDİN SONBAHAR

okullar-aciliyor-hos-geldin-sonbahar-394
Neyle uğraşırsanız uğraşın evrende izi kalır.Duygu olarak da biyolojinizde izi kalır. Sizi değiştirir, şekil verir, yeniden biçimlendirir. Hissettirdikleri her zaman iyi şeyler olmayabilir yaşadıklarınızın ama başka türlü iyi olanların ne olduğunu da anlamak mümkün değildir.

DETAY......

YAZ OKULU SEÇİMİ

yaz-okulu-secimi-370
Yaz okulu araştırırken arayacağınız nitelikler arasında gerçekten vaat edilen faaliyetlerin yapılıp yapılmadığını kontrol etmek çok önemli.Yaz okulu kapsamında verilen hizmetler neler,kaçar saat ve haftanın kaç günü eğitim veriliyor,eğitmenler kimler ve yeterlilikleri nedir?

DETAY......

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ

okul-oncesi-egitimin-onemi-367
Okul öncesi yaşlar dediğimizde bir çocuk için aslında en önemli dönemden bahsediyoruz demektir. İlk Çocukluk Dönemi olarak bilinen bu dönem 0-6 yaşları kapsar ve hem aile için hem de çocuk için bilinenin ötesinde bir önem taşır.

DETAY......

OKULUN AMACI VE ÖNEMİ

okulun-amaci-ve-onemi-365
Okul bütün çocuklar ve bütün anne babalar için önemlidir. Bir çocuğun okula başlayacak olması; onun evden ilk kez uzaklaşması, ilk kez ailesinden farklı bir ortama girmesi ve ilk kez kuralları olan bir sosyal gruba dahil olması demektir.

DETAY......

ANAOKULU SEÇİMİ

anaokulu-secimi-322
Günümüzde kadınların iş hayatı içinde giderek daha fazla yer almaları,çocukların daha erken yaşlarda,okul öncesi kurumlarla tanışmalarına yol açtı.Bu durumda,gelişen teknoloji ve iletişim imkanları nedeniyle daha bilinçli ve zeki çocuklar yetiştiren anne babaların da etkisi büyük.

DETAY......

ARA KARNELER VE YARI YIL TATİLİ

ara-karneler-ve-tatil-253

Eğitimde birinci yarı yılın bitmesi ile çocuklar uzun süredir bekledikleri tatile kavuştular. İki haftalık bir süre boyunca dinlenecekler, eğlenecekler, yeni dönem için enerji toplayacaklar. Tatil başladı ama bir çok ailede endişeler de başladı.

DETAY......

KARNE FOBİSİ

karne-zamani-318
Her yıl ve hemen hemen her dönem karnedeki düşük notlardan kaynaklanan çatışma ortamının çocuklarda yarattığı gerilimin adı karne fobisi olarak tanımlanmaktadır. Zaman zaman çok yıkıcı ve olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

DETAY......

ÇOCUĞU OKULA HAZIRLAMAK / PSİKOLOJİK HAZIRLIK

okula-hazirlik-205
Bütün hazırlıklar okul malzemeleri ve kıyafetler ya da okul ve öğretmen seçimi üzerine yapılır ama en önemli konu maalesef gözden kaçar.Okula göndermeye hazırlandığınız ve bütün hazırlıklarını tamamladığınız çocuğunuz acaba gerçekten okula gitmeye hazır mı?

DETAY......

MAKALELER
MAKALELER

Çocuk&Ergen, Yetişkin, Aile, Eğitim, Anne&Baba ... konulu makaleler.

VİDEOLAR
VİDEOLAR

Video arşivi, TV programları...

FOTOĞRAF GALERİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ

Sunum, seminer, söyleşi, eğitim çalışmalarımıza ait fotoğraflar.

BİZDEN HABERLER
BİZDEN HABERLER

Ne zaman neredeyiz? Bizi bu köşeden takip edebilirsiniz?

BASINDA BİZ
BASINDA BİZ

Bizimle ilgili basında yer alan haber, makale ve görseller...

 
 
 
 

Copyright © 2019 SERAP DUYGULU. Tüm hakları saklıdır. AVİNGA | XML