İŞ HAYATI

KADIN VE STRES

kadin-ve-stres-432
Stresin kadınları ve erkekleri olumsuz olarak etkiledikleri biliniyor. Ancak yapılan araştırmalar kadınların stresten daha fazla etkilendiklerini, stres faktörlerine erkeklere oranla daha fazla maruz kaldıklarını gösteriyor. 

DETAY......

İŞ HASTASI MISINIZ?

is-hastasi-misiniz-431
Birçok insan farkında değildir ama aslında tam bir iş koliktirler. Özel hayatlarında ya da sosyal yaşamda olmadıkları kadar aktif ve mutlu olabildikleri anlar iş yaptıkları anlardır. 

DETAY......

CAHİL CESARETİ YA DA DUNNING - KRUGER SENDROMU

cahil-cesareti-dunning-kruger-sendromu-412
Muhtemelen pek çoğumuzun bildiği bir tanımlama vardır: Cahil Cesareti. Bu tanımlamadan, bilgisi olmayan insanın bu bilgisizliğinin verdiği had bilmezlikle ortaya atılıp kendini göstermeye çalıştığını anlarız. Cahil insan gerçekten de eksikliklerinin bilincinde olmayan insandır ve bu bilinçsizlikle olayları ve insanları hafife alabilir. 

DETAY......

ÇALIŞMALI MISINIZ? ÇALIŞAN ANNE / KADIN OLMAK

calismali-misiniz-calisan-kadin-olmak-413
Hayatını sadece çocuğuna adamış bir kadın bir süre sonra beklentilerinin dışında giden her şeye karşı aşırı tepkili, her şeyin en mükemmelini isteyen, en küçük bir yanlışa tahammül göstermeyen bir kadına dönüşebilir. Kendi gerçekleştiremediği ne varsa çocuğunda ya da eşinde görmek isteyebilir.

DETAY......

MENTAL YORGUNLUK

mental-yorgunluk-410
Özellikle son zamanlarda dikkatini toplayamamaktan şikayet edenler, kendisini tükenmiş hissedenler aslında Mental Yorgunluk sorunu yaşıyor olabilirsiniz, dikkat!

DETAY......

STRESİ GÜCE DÖNÜŞTÜRENLER

sreesi-guce-donusturenler-408
Son araştırmalar gösteriyor ki, stres dediğimiz duygu, kontrol edilebilirse hepimiz için çok değerli bir güç haline dönüşebilir. Stresin yararlı ya da zararlı olması tamamen kişisel tutumlarınıza bağlıdır. 

DETAY......

STRESLE BAŞA ÇIKMADA HAYIR’IN GÜCÜ

stresle-mucadelede-hayir-in-gucu-406
Hayır diyememek, onaylanma, başkaları tarafından beğenilme ve sevilme ihtiyacınız olduğunu gösterir. Bu ihtiyacınız doyurulmadığı sürece istemediğiniz halde ‘evet’ demek zorunda hissedersiniz.

DETAY......

STRESLE MÜCADELEDE İLK KURAL: SINIRLARINI BİLMEK

stresle-mucadele-ve-sinirlarini-bilmek-405
Kabul etmek gerekiyor ki yaşadığımız toplum başarı odaklı bir toplum. Bu sadece bizim insanımıza özgü, yerel bir duygu da değildir. İnsanın varoluşundan bu yana başarı, her insanın ulaşması gereken bir hedef olarak önümüze konulmuş.

DETAY......

STRESLE MÜCADELEDE ÖNYARGILARIMIZ

stresle-mucadelede-on-yargilarimiz-407
Olaylar ya da durumlar karşısında hepimizin belki de yıllar önce oluşturduğumuz bazı yargılarımız vardır. Bunlar Kalıp yargılar ya da Ön yargılar olarak bilinirler. Çocukluğumuzdan itibaren çevremizin,ailemizin etkisiyle bilincimize yerleşirler.

DETAY......

TEKNOLOJİ VE STRES

teknoloji-ve-stres-409
Değişim iyi bir şeydir evet ama hazırlıklı olarak karşılayabilirsek ve uyum gösterebilirsek daha iyidir. Sağlığımızla ilgili bozuklukların sebebi de genellikle uyum bozukluklarından kaynaklanır.

DETAY......

MAKALELER
MAKALELER

Çocuk&Ergen, Yetişkin, Aile, Eğitim, Anne&Baba ... konulu makaleler.

VİDEOLAR
VİDEOLAR

Video arşivi, TV programları...

FOTOĞRAF GALERİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ

Sunum, seminer, söyleşi, eğitim çalışmalarımıza ait fotoğraflar.

BİZDEN HABERLER
BİZDEN HABERLER

Ne zaman neredeyiz? Bizi bu köşeden takip edebilirsiniz?

BASINDA BİZ
BASINDA BİZ

Bizimle ilgili basında yer alan haber, makale ve görseller...

 
 
 
 

Copyright © 2019 SERAP DUYGULU. Tüm hakları saklıdır. AVİNGA | XML